top of page

GLUTAYON TEDAVİSİ NEDİR?

Güncelleme tarihi: 7 Oca

Glutatyon Tedavisi

Yaşlanma geciktirici (antiaging) özelliği ile glutatyon molekülü, sağlklı ve uzun yaşamanın sırlarını içerisinde barındıran, üç aminoasitten oluşan peptidtir.Glutatyon Tedavisi Nedir?

Glutatyon, insan vücuduna zarar veren ve sürekli oluşan serbest radikaller ve reaktif toksik maddeleri etkisiz hale getirerek vücudun korunmasını sağlayan çok güçlü bir antioksidandır. Sağlıklı olmak ve vücudun birçok hastalıktan korunmasını sağlayan moleküller arasında en önemli olanıdır.

Sigara ve alkol kullanımı gibi vücuda ciddi ve uzun süreli zararlar veren kullanımların yarattığı zararların önlenmesini sağlayan en önemli etkendir.

Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sağlık sorunlarıyla beraber, damar hastalıkları, kanser, bunama gibi kronik hastalıkların oluşumunda serbest radikallerin etkisi oldukça yüksektir. Buna karşın glutatyon tedavisi ile bahsi geçen kronik hastalıkların oluşma riski azaltılır.

Vücudu birçok zararlı etkenden korumasının yanında güçlü detoks etkisi sayesinde dokularda biriken serbest oksijen radikalinin zararlı etkilerine karşın bireyleri korur. Bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir.Glutatyon Tedavisi Ne İşe Yarar?

Ansioksidanın anası olarak da ifade edilen glutatyon, sürekli olarak vücutta bulunmaktadır. Vücutta az bulunması durumunda da takviye yapılması, hastalıklara karşı vücudun direncini oldukça yükseltir.

Glutatyonu aktif kullanmak için arttırmanın en etkili yolu elbette IV yolu ile damardan alınmasıdır. IV glutatyon alımı dışardan takviye edildiğinde, direk kan dolaşıma katılır ve vücudu serbest radikallere karşı korumakla birlikte, destekler ve hücrelerin korunmasını kontrol altına almaktadır.

Peki Glutatyon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

● Bağışıklık sistemini güçlendirir.

● Vücudu zararlı serbest radikallerden korur ve vücudun savunma mekanizmasına büyük oranda destek sağlar.

● Vücut enerjisini ve ısısını arttır.

● Kas performansının artmasını sağlar.

● Eklem ve kaslarda oluşan ağrıların etkilerini azaltır.

● Cildin yenilenmesini sağlar.

● Cilde parlaklık kazandırır.

● Yaşlanma geciktirici etkisi vardır.

● Tip 2 diyabet ve insülin direncinin oluşturabileceği zararlı etkileri azaltır.

● Karaciğer yağlanmasında tedaviyi kolaylaştırır.

● Sigara ve alkole bağlı oluşan sağlık sorunlarının zararlarını önler.

● Zihinsel odaklanmayı sağlar.

● Düzenli ve yeterli uyku kalitesini arttırır.

● Cildin beyazlanmasını ve daha parlak olmasını sağlar.

● Alzheimer hastalığının tedavisinde aktif rol oynayarak, hastalığın yarattığı etkileri daha minimize etmeye yardımcı olur.92 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page